DAB Alumni klub má za sebou další povedenou akci. Ve středu 12. dubna se uskutečnil workshop nazvaný „API pro vaše data science řešení: Naučte se, jak na to“. Ten si pro všechny posluchače připravil student magisterského oboru DAB a člen našeho Alumni klubu Adrian Heldes, který zároveň pracuje jako full stack developer ve společnosti Deutsche Telekom. Jednalo se o velmi žádanou akci. To dokládá i skutečnost, že v celé místnosti zůstalo jen jedno volné místo pro počítač.

Před oficiálním začátkem akce se posluchači občerstvili, aby byli připraveni a plni sil na zahájení Adrianova workshopu. Během intenzivní hodiny a půl jsme se následně učili, jakým způsobem si vytvořit lokální Django webový server, který pomocí data science modelu a uživatelských vstupů ukládal predikce do databáze a následně je zobrazoval uživatelům.

Při závěrečném networkingu jsme pokračovali v diskuzi na téma datových modelů a chlubili se přesností svých nejlepších predikčních modelů vytvořených během studia.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Adrianovi, že si ve svém nabitém programu našel čas a připravil si pro nás tento workshop. Velký dík patří i všem účastníkům, které bychom, a nejen je, chtěli pozvat na naši poslední akci v tomto školním roce. Konat se bude ve středu 10. května. Tématem tentokrát nebude žádná přednáška ani workshop, ale zahrajeme si lehký kvíz, který se bude týkat naší komunity a světa dat. Pro nejlepší tipéry budou připraveny i malé odměny.

A pokud ještě nejste členem naší datové komunity na Facebooku, neváhejte se přidat, aby vám neunikly už žádné naše datové akce!